Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

Ginekologia dziecięca

 

Proponujemy następujące porady:

  • diagnostyka i leczenie infekcji wieku przed- i pokwitaniowego u dziewczynek
  • diagnostyka zaburzeń hormonalnych (przedwczesne pokwitanie, opóźnione pokwitanie, nieregularne cykle, obfite i bolesne miesiączki)
  • diagnostyka nieprawidłowości anatomicznych u dziewczynek ( synechie, wady)
  • w razie potrzeby porady dotyczące higieny, antykoncepcji (dziewczynek z rodzin niepełnych i innych sytuacjach rodzinnych ).

Kompleksowość porad zapewnia współpraca lekarza ginekologa dziecięcego i endokrynologa dziecięcego. W razie potrzeby rekomendujemy dalszą diagnostykę i leczenie w Klinikach Pediatrii, Chirurgii Dziecięcej.

Badanie ginekologiczne jest niebolesne, z uszanowaniem woli pacjentki. Najczęściej jest to oglądanie narządów płciowych i uzupełniające usg przezbrzuszne.

PRZEPISY PRAWNE DOTYCZĄCE WIZYTY W GABINECIE GINEKOLOGA DZIECIĘCEGO:

  1. WIZYTA U LEKARZA DO 18 ROKU ŻYCIA MOŻE MIEĆ MIEJSCE WYŁĄCZNIE W TOWARZYSTWIE OPIEKUNA PRAWNEGO , NP. MAMY, TATY, BABCI,KTÓRY PO OKAZANIU DOWODU TOŻSAMOŚCI WYRAŻA ZGODE NA BADANIE.
  2. INFORMACJA, ŻE NIELETNIA DZIEWCZYNKA (PONIŻEJ UKOŃCZONEGO 15 ROKU ŻYCIA) ROZPOCZĘŁA WSPÓŁŻYCIE MUSI BYĆ ZGODNIE Z OBOWIĄZKIEM PRAWNYM ZGŁOSZONA PRZEZ LEKARZA PROKURATURZE, OSTATECZNYM CELEM OBJĘCIA DZIECKA OPIEKĄ PSYCHOLOGA I KURATORA.

KONTAKT

ul. Pilotów 19, lokal 3, Gdańsk

kom. 607 828 979, tel. 58 340 86 49

gabinetymatkiidziecka.pl